wrz 142022
Jak postrzegać wojnę?

Ktoś kiedyś powiedział, że historia toczy się na naszych oczach. To fakt. Tak jak historia tworzyła się na oczach poprzednich pokoleń, tak jest również teraz. My uczymy się o historii naszych przodków, a następne pokolenia będą uczyć się o tym, co dzieje się teraz. Nie tylko, jeżeli jest mowa o Polsce, ale o tym, co dzieje się za granicami kraju. A jak widać, dzieje się dużo. Najlepszym tego przykładem jest wojna, którą Rosła wywołała 24.02.2022. O tym właśnie traktuje książka pt. “Tysiąc bochenków. Zapiski z zaplecza wojny dostępne online“. Autorami są Serhyj Syniuk i Krzysztof Petek.

To, co dzieje się za kulisami

Tak naprawdę “prosty” człowiek nie wie, co też dzieje się za kulisami. To, co widać w telewizji to tak naprawdę niewielka część z tego, co dzieje się naprawdę. To właściwie nic z tego, co ma miejsce na bieżąco. A jest tego naprawdę dużo. To tragedia ludzka. Panowie Serhyj Syniuk i Krzysztof Petek postanowili pokazać bardziej ludzką część tej wojny, która decyduje też o istnieniu wielu istnień. Zarówno tych małych, jak również tych dużych. To nie tylko dorośli, którzy walczą w obronie Ukrainy. To także dzieci, które nie chcą, ale ponoszą największą ofiarę, wołając o uwagę całego świata. Autorzy chcą pokazać, że w tym jakże trudnym czasie, wszyscy są jednością, która powinna powiedzieć stanowcze “NIIE!” rosyjskiemu reżimowy.

Zapiski z początku wojny

Książka ta to tak naprawę zapiski z początku wojny. Z tego piekła, które rozpoczęło się 24.02.2022. Człowiek był pewny tego, że nigdy już do wojny nie dojdzie, a tu sprawa ma się zupełnie inaczej. Temat jest bardzo przykry – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, na jakim poziomie cywilizacji aktualnie się teraz żyje. Ale to się stało i w żaden sposób nie będzie można usunąć już tego z kart historii. Jakie są te zapiski z początku wojny? Tragicznie. Warto się z nimi zapoznać. Chociażby po to, aby kolejne pokolenia już nigdy więcej nie chciały dopuścić do tego, co dzieje się aktualnie na oczach całego świata.